Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /kino_2019/components/com_k2/models/item.php on line 763

DKF Jasminum: Ułaskawienie

POLSKA / 15+ / 100 min
29.03
Piątek
19:00
30.03
Sobota
-
31.03
Niedziela
-
KUP BILET

"Ułaskawienie" to osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców, wyruszających ze swoim synem w ostatnią podróż, opowiedziana z perspektywy ich wnuka, Jana. Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK Wacław "Odrowąż" Szewczyk, zostaje jesienią 1946 roku zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej. Podróż rodziców przez wciąż pogrążoną w powojennym koszmarze Polskę staje się metaforyczną wyprawą w głąb ludzkiej duszy i próbą stworzenia na nowo definicji człowieczeństwa w świecie, w którym sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.

 

Reżyseria: Jan Jakub Kolski ("Jasminum", "Serce, serduszko", "Las, 4 rano")

Występują: Grażyna Błęcka-Kolska ("Kogel Mogel 3"), Jan Jankowski ("Czas Honoru"), Michał Kaleta ("Rojst"), Krzystof Globisz ("Jack Strong")

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z aktorką, Grażyna Błęcką-Kolską!

Ostatnio zmieniany piątek, 15 marzec 2019 09:56
(0 głosów)